دوره رایگان آموزش مقدماتی سیستم عامل لینوکس

دوره آموزش مقدماتی لینوکس

در این دوره ، آموزش مقدماتی لینوکس ، برای علاقه‌مندان ارائه می گردد. سیستم عامل لینوکس به عنوان یک سیستم عامل با امنیت بالا، قدرتمند و پایدار شناخته شده است. این سیستم عامل، طور گسترده ای در سرورهای شبکه استفاده می گردد. سرویس دهندگان مختلفی، از قبیل سرویس‌دهنده‌های ایمیل، وب سرورها و dns سرورها، از لینوکس به عنوان پلت‌فرم استفاده می‌نمایند.

در سیستم های درون‌ساخت (embedded) یا توکار، از سیستم عامل لینوکس استفاده می‌شود. سیستم‌های توکار، به دستگاه‌هایی گفته‌می‌شود که برای کنترل آن‌ها مانند کامپیوترها از یک سیستم‌عامل استفاده‌می‌گردد، با این تفاوت که سیستم عامل تعبیه شده در آن‌ها بصورت تک منظوره و برای کاربرد خاص ایجاد گردیده است.

در دنیای دسک‌تاپ، اگر چه هنوز سیستم عامل ویندوز، درصد قابل توجهی را به خود اختصاص داده است، اما با بهتر شدن رابط‌های گرافیکی لینوکس، میزان استفاده از سیستم های مبتنی بر لینوکس، رشد داشته است.

یادگیری این سیستم عامل برای کارشناسان شبکه توصیه می‌گردد. این آشنایی، به آن‌ها در راه‌اندازی سرویس‌های مختلف و طراحی و راه‌اندازی شبکه‌ای امن، یاری خواهد رساند. در این دوره مفاهیم پایه‌ و مقدماتی سیستم عامل لینوکس آموزش داده می‌شود.

دوره آموزش مقدماتی سیستم عامل لینوکس

این پست دارای 3 نظر است

  1. abolfazl

    دمتون گرم عالیه ممنون

  2. بیا ببین

    دسخوش

  3. ولی

    خدا خیرت بده خیلی خوب نوشتی

دیدگاهتان را بنویسید